Як не застудитися і не захворіти, якщо промокли ноги

Восени погода мінлива. Намочити ноги в негоду траплялося кожному. І якщо ви зараз читаєте це, швидше за все ви промерзли або у вас промокли ноги. Лікарі регулярно нагадують, що ноги людини завжди повинні бути в теплі, інакше слабшає імунітет і починається нежить , застуда, кашель.

Як не застудитися, якщо промокли ноги

Як не застудитися і не захворіти, якщо промокли ноги

Прийшовши додому, прийміть гарячий душ

Не дарма першими ліками від простудних захворювань завжди вважалася лазня. Якщо холод, особливо за великої вологості, пригнічує імунітет , то тепло, навпаки, сприяє відновленню захисних сил організму. При цьому важливо не перегрітися і не переохолодитись після. Хорошим помічником буде гель для душу з додаванням меду, корисно зробити легкий масаж спини та грудей. Це покращить кровообіг у сфері бронхів та легень.

З'їжте лимон

Як не застудитися, якщо промокли ноги

Вітамін С допомагає боротися з бактеріями та вірусами. Ударну дозу вітаміну можна отримати, випивши кілька таблеток аскорбінової кислоти або з'ївши лимон. Якщо не переносите кислий смак, лимон можна нарізати кільцями і злегка посипати цукровим піском. Людям, які страждають на гастрит і виразкову хворобу, краще випити аскорбінку.

Промийте ніс, прополощіть горло

Будь-яка застуда починається з активації мікрофлори слизової носа та мигдаликів. Восени і натомість зниження місцевого імунітету туди найчастіше впроваджуються віруси. Ми думаємо, що застудилися, а насправді переносимо вірусну респіраторну інфекцію. Найкращий спосіб позбутися вірусів на ранній стадії – механічний. Добре висморкайте ніс, рясно промийте його водою з гіпоалергенним милом. Як варіант – з гелем для інтимних зон. Кілька разів прополощіть горло розчином антисептика, який зазвичай застосовується при ангіні або загострення тонзиліту.

Це цікаво

Випийте гарячого чаю з медом

Зігрітися потрібно не тільки зовні, а й зсередини. Найкращий варіант внутрішнього прогріву - випити гарячого чаю з кількома ложками меду. Мед прискорює обмін речовин і навіть трохи підвищує температуру тіла, не дарма після чаю з медом ми потіємо.

А ще він стимулює сечовиділення. Цьому сприяє чай. Тобто організм отримує своєрідну детоксикацію , і якщо бактерії навіть встигли виділити в кров свої токсини, чай з медом допоможе якнайшвидше їх вивести. А ще підтримає імунітет.

Увечері попарте ноги у гарячій воді

Як не застудитися, якщо промокли ноги

Ноги – особлива рефлексогенна зона. Про те, що їх треба тримати у теплі, каже не одна народна мудрість.

Якщо у вас промокли ноги, бажано якнайшвидше їх зігріти. Найкращий «бабусин» спосіб - попарити ноги в тазі з гарячою водою. Доказовою медициною цей спосіб невідомий, з іншого боку, якщо є безпечний шанс уникнути розвитку застуди, чому б не скористатися ним. В інтернеті є чимало рецептів, які можна додати у воду для кращого ефекту, але основна дія реалізується за рахунок високої температури.

На ніч надягніть вовняні шкарпетки

Як не застудитися, якщо промокли ноги

У дитинстві бабусі насипали нам перед сном у шкарпетки гірчицю, і вранці ми нерідко прокидалися без нежиті. Сьогодні все більше робіт про можливий рефлекторний зв'язок стоп зі слизовою оболонкою носоглотки. Шкарпетки можна надіти після того, як попарили ноги, а можна й просто так. Гірше точно не буде!

Це цікаво

Спірні 50 грамів

У народі існує стійка думка, що якщо ви переохолодилися або у вас промокли ноги, то потрібно випити чогось міцного, і тоді точно не захворієш. Лікарі це регулярно спростовують. Істина, як завжди, посередині. Алкоголь, як і мед, сприяє пото-і сечовиділенню, а отже, допомагає детоксикації. Плюс у невеликих дозах стимулює імунну систему. Відмінним варіантом буде приготувати домашній глінтвейн . Головне — вчасно зупинитися і не пити більше 50 г якогось сорокаградусного напою, адже в цьому випадку дія на імунітет буде вже переважною, і алкоголь може сам стати джерелом токсинів.

Тримайте ноги в теплі та будьте здорові!

Підпишіться на нашу розсилку

Підпишіться на нашу розсилку

Повернися живим