8 уроків як ефективно навести лад у будинку раз і назавжди

8 уроків як ефективно навести лад у будинку раз і назавжди

Таке звичайне заняття, як прибирання, викликає безліч думок і відносин до даного процесу. І, звичайно ж, замислюючись про прибирання, ми розуміємо, що це пожирач нашого часу і не завжди приємний процес. Існує навіть деяка філософія серед тих, хто категорично не любить цієї справи. Але чи чули ви про Марі Кондо, японку, яка написала книгу і вивела свою теорію про те, як навести лад у будинку? Її книга «Магічне прибирання. Японське мистецтво наведення порядку вдома та в житті» за короткий час розійшлося у більш ніж 30 країнах, як корисний бестселер. Багатьом ця книга допомогла не лише змінити своє ставлення до збирання, а й змінити своє життя загалом.

Основна ідея у тому, щоб ефективно навести лад у будинку, полягає у двоєдиному підході до прибирання. По-перше, порятунок від усього зайвого та непотрібного, з метою отримання задоволення, полегшення та радості від процесу. А по-друге, визначення своїх місць для речей, що залишилися, щоб вони були видимими, доступними і легко вкладалися назад. Тільки за таких умов, на думку Кондо, ви зможете навести лад і досягти нірван в прибиранні.

Все це звучить чудово, але як це працює насправді? Звісно, ​​нам не обійтися без практичних рекомендацій від автора.

8 уроків як ефективно навести лад у будинку раз і назавжди

Заняття № 1: Займіться категоріями, а не кімнатами.

Як правило, приступаючи до прибирання власного будинку, ми починаємо з окремих кімнат. Ще з дитинства нас мама вчила прибирати свою кімнату і в міру дорослішання ми допомагали і в інших кімнатах. Однак, перше правило Марі Кондо полягає в тому, щоб навести лад за категоріями. Наприклад, займіться вашими книгами, всіма відразу, інакше вони продовжать переміщатися з кімнати в кімнату, і ви ніколи не зможете приборкати цей безлад. Але починати вона все ж таки радить з одягу, бо це найменш емоційно навантажене з речей, а закінчувати можна сувенірами та подарунками, які вже пережили свій час і втратили актуальність.

8 уроків як ефективно навести лад у будинку раз і назавжди

Урок №2: Поважайте своє майно

Коли нас долає безладдя, він панує у всьому. Наші шафи зневіряються від перевантаженості речами. Перш ніж розпочати навести лад, Кондо пропонує розглянути почуття свого одягу. Уявіть, якби вона була живою, як вона почувала б себе, будучи розчавленою в кутку полиці чи переповненою вішалкою? Це мені нагадує аналогію, коли чистий посуд начебто посміхається нам своєю вдячністю. Те саме відбувається і з одягом. Зім'ятий у шафі одяг виглядає абсолютно нещасним. Більше того, від цього стану безладдя часто здається, що нам нема чого носити.

Це цікаво

Урок № 3: Ностальгія не ваш друг

Коли, звільняючи шафи, ви відкриваєте коробки, заповнені старими листами або фотографіями, можна припуститися серйозної помилки. Адже прочитавши один лист, ви раптово скочуєтесь в «кролячу нору ностальгії». Марі Кондо наполягає, щоб ви одягали якісь шори і зосереджувалися лише на категорії матеріалу під рукою. Для спогадів виділіть окремий день, можливо, навіть з рідними разом і подивіться фотографії чи старе відео, отримавши таким чином набагато більше вражень.

8 уроків як ефективно навести лад у будинку раз і назавжди

Урок № 4: Очищення – викидаємо все без жалості.

Зазвичай, із ситуацією навести лад у будинку, можуть супроводжуватися телефонні розмови, прослуховування музики та інші паралельні процеси. Але з теорії Кондо, процес збирання слід перетворити на певний ритуал, який можна порівняти з медитацією. Зберіть весь ваш одяг у величезну гору. Зосередьтеся на процесі, очистіть ваш розум від зайвих думок і приступіть до сортування ваших речей. Згодом, ви відчуєте, наскільки це може виявитися кумедним. Відчуйте радість від порятунку та прощання з непристойними сорочками та сукнями з розпродажів, які не були жодного разу одягнені вами, від незручного безглуздого одягу, від старих речей, які ви завжди шкодували викинути. Відпустіть їх, роздайте тим, кому вони зараз потрібні (але умова, вони не повинні залишатися у вашому будинку). І не перетворюйте старий одяг на домашній, він забирає вашу енергію і не дозволяє вам розслабитися після робочого дня. Повірте, за кілька годин, замість паніки ви відчуватимете радість полегшення. Також відбувається і з нашою долею: ми позбавляємося старого та непотрібного, відкриваючи шлях новому та кращому.

8 уроків як ефективно навести лад у будинку раз і назавжди

Урок № 5: Не розвішуємо, а згортаємо.

Після того як ви розібралися з речами, від яких вирішили відмовитися, ви можете вирішити, куди скласти залишені речі. Замість складеного в затишному містечку або одягу, що висить у шафі, Марі Кондо пропонує згортати її певним чином у комоді. При правильному використанні комода ви виявите, що замість чотирьох переповнених шаф, ви помістите ваш одяг в одну шафу і комод, використовуючи спеціальну техніку Кондо.

8 уроків як ефективно навести лад у будинку раз і назавжди

Урок №6: Освоюємо техніку згортання.

Секрет техніки у тому, щоб згортати речі вертикально. При такому методі згортання вам буде легко визначитися з речами і важко зіпсувати налагоджений порядок (ви не штовхаєте цілу купу щоразу, коли виймаєте щось або закладаєте). Згорнутий у такий спосіб одяг нагадує орігамі, збудований у охайних рядах. Щоб одяг тримався вертикально по стійці смирно, ви можете використовувати взуттєві коробки як сепаратор ящика. Найменша коробка ідеально підходить для квадратних шарфів, глибокі можуть підійти для нижніх ящиків зі светрами. Застосовуючи цю техніку не тільки в одязі, але і в інших речах, ви зможете навести лад лише раз і тільки підтримувати його згодом.

8 уроків як ефективно навести лад у будинку раз і назавжди
8 уроків як ефективно навести лад у будинку раз і назавжди

Урок № 7: Закохайтеся у свою шафу.

Багато людей стають послідовниками методу KonMari. Як тільки ви позбулися безладу і прибрали речі, ваші сукні, блузки та спідниці опиняються на очах і «бачать денне світло». Одяг знаходить надію, що його частіше носитимуть. Також Марі радить вішати ваш одяг так, щоб лінія вздовж основи вела погляд угору — це додає оптимістичного настрою.

Урок № 8: Відкрийте свій стиль.

У повсякденному житті, як правило, ми обходимося лише кількома речами, які доступні в шафі, практичні і надійні, не вдаючись на всю гамму своєї шафи. І про багато улюблених відтінків у нашому одязі ми часто схильні забувати в щоденній гонці швидше вийти з дому. Тому, коли в черговий раз зберетеся навести лад у вашій шафі, враховуйте і сортування одягу за квітами. Продумуйте ваш гардероб заздалегідь, щоб заощадити свій час.

Це цікаво
8 уроків як ефективно навести лад у будинку раз і назавжди

Прийнявши ці прості уроки для себе, вже за місяць ви отримаєте такі результати:

  • Одягання перестане бути важкою роботою. Зникне «риття» в шафі і ваша шафа виглядатиме багатшою, завантаженою хорошими речами, від яких ви отримаєте приємні гострі відчуття.
  • Звільниться багато місця для того, щоб ви виявили, що вам не вистачає, наприклад, пари гарних сандалів. Тепер, замість того щоб робити покупки невизначено і прийти додому з чимось, що вже у вас є, ви напевно знатимете за чим «полювати».
  • Ви почнете вибирати речі, які ви дійсно любите. Цей процес сприяє більшій прискіпливості, щоб не витрачати готівку на непотрібні речі. А це вже грамотна економія коштів на цінніші покупки, зі збереженням власного стилю.
  • Ставлення до речей з повагою змушує їх виглядати краще.
  • Прибирання займає набагато менше вашого часу.
  • Освоївши принципи ефективного прибирання та відточивши в собі навички, ви з легкістю переносите їх у своє життя, у стосунках і приймаючи той факт, що вони приносять вам радість, вам легше сказати «так» чи «ні» всім іншим обставинам вашого життя: що читати, які цілі переслідувати, що зробити на вечерю тощо, вдосконалюючи свій шлях.
8 уроків як ефективно навести лад у будинку раз і назавжди

Наш дім – це відображення нашого Я. Навівши лад у домі, ми здатні навести лад у своєму житті!

Підпишіться на нашу розсилку

Підпишіться на нашу розсилку

Повернися живим