Найкращі мультики, що розвивають на думку психологів

Мульти, що розвивають, займають, мабуть, найголовніше місце у сфері розваги дітей будь-якого віку. Будь то мультики для найменших або розраховані на старших дітей, — і тим і іншим дуже цікаво спостерігати за яскравими красивими картинками і стежити за сюжетом, запам'ятовувати і впізнавати головних героїв і, звичайно, випробовувати бурю емоцій завдяки тому, що відбувається на екрані.

Найкращі мультики, що розвивають на думку психологів

На думку дитячого психолога Олександра Кузнєцова , Президента Асоціації Дитячих Психологів РФ та Члена Американської Психологічної Асоціації: «Мультфільми відіграють активну роль в інтелектуальному та емоційному розвитку дитини. Поряд із читанням книжок та розповідями батьків вони вчать малюка цінувати добро і красу, засуджувати зло і насильство, відрізняти вигадку від реальності, допомагають орієнтуватися у складних взаєминах між людьми».

Буквально всі мультфільми, а особливо розвиваючі мультики, впливають на формування психіки дитини і важко сказати, якими б виростали нинішні діти, якби були позбавлені можливості дивитися мультики. Так само як для дорослих людей фільми є відображенням дійсності, так і для дітей мультфільми — це можливість дізнатися про світ, вивчити всілякі варіанти взаємин, дізнатися про головні принципи, які існують у нашому суспільстві та багато іншого.

Що дають дітям розвиваючі мультики на думку психологів

Багато хто схильний недооцінювати той ступінь і значущість, з якою мультики розвивають впливають на дітей і даремно. Просто уявіть, скільки все нового дізналися особисто ви, завдяки лише документальним фільмам від BBC, National Geografic, Animal Planet, У світі тварин, Навколо Світу і цей список можна продовжувати.

Так само і діти дізнаються колосальну кількість інформації з мультфільмів. Різні види флори та фауни, різні країни світу і народи, великі та маленькі міста, села, види транспорту, предмети побуту, домашні та дикі тварини та багато іншого так чи інакше з'являється буквально у будь-якому мультику, і дитина все це дізнається, запам'ятовує та складає у певну комірку пам'яті. Без розвиваючих мультиків наші діти були набагато менш ерудованими та підготовлені до сучасного світу.

Це цікаво

Найкращі мультики, що розвивають на думку психологів

У цій статті ми розповімо про найкращі мультики та мультиплікаційні серіали, які можна розглядати як розвиваючі мультики для дітей від 1 року до 7 років. Здебільшого це зарубіжні мультфільми і буквально кілька вітчизняних, бо у нас знімати мульсеріали почали нещодавно і не завжди до участі у створенні мультфільму залучалися професійні психологи, тому говорити про корисність тих чи інших вітчизняних мультфільмів потрібно окремо. У статті про те, які мультики, що розвивають, не можна показувати дітям, ми піднімали цю тему ширше.

Якими повинні бути мультики для дітей від 1 року.

Першими у списку йдуть мультики, що розвивають, для найменших глядачів. Багато батьків ламають голову вирішуючи, коли варто почати показувати мультфільми своїй дитині. Ми думаємо, що нічого не заважає спробувати буквально з року, але підійти до цього процесу варто вкрай відповідально та вдумливо!

В першу чергу вам варто зрозуміти, що існують спеціальні мультики, що розвивають, для найменших дітей і замінювати їх усіма іншими, розрахованими на більший вік вкрай не рекомендується. Нижче ми наведемо кілька найкращих прикладів розвиваючих мультиків для малюків від року.

Ці та подібні мультфільми поєднують кілька головних якостей. Всі вони дуже яскраві, містять великі і легко відомі предмети, голоси звучать повільно і виразно, або взагалі відсутні. Такі мультфільми мають бути вкрай спокійними, плавними та в ідеалі, в них має бути використана класична музика.

Кращі мультики для дітей від 1 року:

Найкращими мультиками в цій віковій категорії, безперечно, є серіал « Baby Einstein », створений компанією Walt Disney. Докладно про нього ми розповідали у статті «Кращі мультики, що розвивають, для найменших (до 2-х років)». Там же ви знайдете посилання для онлайн перегляду або завантаження всіх серій серіалу.

Декілька серій розвиваючого мультика Baby Einstein для ознайомлення:

Baby Einstein

Якими повинні бути мультики, що розвивають, для дітей від 2—3 років.

До мультиків, що розвивають, для дітей від 2 років вже можна відносити інтерактивні серіали, в яких дитина може брати безпосередню участь і вести діалог з персонажами мультфільму. Інтерактивність дуже добре допомагає дитині глибше вникати в сюжет, ближче знайомитися з героями мультика і ототожнювати себе з подіями, що відбуваються на екрані.

Для того, щоб дитина швидше освоїлася з новим форматом взаємодії з мультиком, спробуйте перші кілька серій показати малюкові, як потрібно реагувати на прохання персонажів мультика. Прийміть участь разом з вашою дитиною і вона швидко освоїться і далі вже буде «спілкуватися» з мультиком самостійно.

Рекомендуємо відмінний сервіс для розвитку логіки дитини (від 5 до 14 років)

Logicloke

Кращі мультики для дітей від 2-3 років.

У цю групу ми відносимо вже знайомі багатьом і визнані кращими мультиками, що розвивають у багатьох країнах світу, знамениту « Дашу-мандрівницю » та її двоюрідного брата Дієго з серіалу « Вперед, Дієго, вперед! », а також дуже схожий за принципом взаємодії з дитиною розвиваючий серіал « Гуппі та пухирці ».

За посиланнями на мультиках ви знайдете повніший опис кожного серіалу, а також список ресурсів, де можна переглянути онлайн або завантажити всі серії.

Ці приголомшливі за своєю суттю, змістом та реалізацією розвиваючі мультики, заслуговують на особливу увагу, завдяки своїй унікальній інтерактивній взаємодії з дитиною. Кожен серіал містить багато сезонів і якщо не зловживати і дивитися по одній-дві серії на день, цього матеріалу вистачить вашій дитині на кілька років.

Даша мандрівниця

Вперед, Дієго, вперед!

Гуппі та бульбашки

Якими повинні бути мультики для дітей від 4-5 років.

До цього віку дитина вже добре розуміє рідну мову, розмовляє і з нею можна обговорювати сюжет і те, що відбувається на екрані. У нього сформувалися особисті смаки та переваги, він уже може пояснити, що саме йому сподобалося у мультфільмі, а що ні. Тому й мультики, що розвивають, потрібно підбирати відповідні.

Починаючи з цього віку, батькам варто взяти за правило — обговорювати з дитиною сюжет переглянутого мультфільму або чергової серії і просити розповісти про висновки, які він зробив у результаті перегляду.

Це можуть бути приблизно такі питання:

  • Про що мультфільм? (коротко)
  • Які у ньому були персонажі?
  • Хто тобі сподобався з них найбільше?
  • Які вчинки персонажів тобі здалися добрими, а які поганими і чому?
  • Як би ти сам(а) вчинив(ла) у тій чи іншій ситуації і чому?

Всі ці питання потрібно ставити спокійно, зі щирим інтересом, без поспіху та пристрасті. Це має бути діалог дорослого, дбайливого та люблячого батька з юним глядачем. Навчіться створювати атмосферу довіри та участі, щоб ваша дитина захоплено та з азартом ділитися з вами своїми враженнями. Це допоможе вам у майбутньому на всіх етапах його дорослішання.

Це цікаво

Кращі мультики для дітей від 4-5 років.

У цей список ми включили найдобріші, захоплюючі та яскраві мультики, що розвивають, які будуть цікаві і хлопчикам і дівчаткам.

Фіксики

Щенячий патруль

Бджілка Майя: Нові пригоди

Робокар Полі та його Друзі

Чаггінгтон: Веселі паровозики

Подружки з Хартлейк Сіті

Стаття написана для ознайомлення та розуміння, які розвиваючі мультики варто показувати вашій дитині, а з якими можна почекати. Якщо у вас виникнуть питання чи бажання обговорити матеріал статті — сміливо пишіть у коментарях все, що вас цікавить, і ми з радістю це обговоримо.

Інтелектуальний розвиток вашої дитини у ваших руках!

Підпишіться на нашу розсилку

Підпишіться на нашу розсилку

Повернися живим