Топ-5 незабутніх місць у Києві, які варто відвідати

Україна — це, безумовно, одна із найцікавіших країн Європи. Саме тому туристів тут вистачає у будь-який час. Особливий інтерес у туристів викликає її столиця Київ – справжня перлина всередині країни. Щоб побачити його видатні пам'ятки люди їдуть з усього світу, тому не дивно, що багатьох цікавить, як дістатися з Варшави до Києва . На щастя, сьогодні це не проблема, адже за допомогою сервісу Tickets.ua легко придбати квиток на сучасний комфортабельний автобус, який відвезе вас у нову захоплюючу подорож.

Київ вражає не тільки архітектурою, але й розмірами, тому тут важко розгубитись, особливо, якщо ви вперше у цьому місті. Проте є декілька місць, відвідати які — це просто обовʼязок для кожного, хто потрапив у столицю України. Вони справді є видатними, а візити у ці місця залишають після себе незабутні враження та дозволяють відчути справжній дух Києва.

Собор «Софія Київська»

Собор "Софія Київська"

Софія Київська — один із найбільш древніх та найбільш відомих храмів Києва, належить до обʼєктів Світової Спадщини ЮНЕСКО. Вона була збудована ще в часи Ярослава Мудрого, зазнала руйнувань, проте зуміла зберегтись і до наших часів. На сьогодні, це одна із небагатьох памʼяток, що дійшли до нас ще з часів Київської Русі. Зокрема, уваги заслуговує мармуровий саркофаг поховання князя, а також неперевершені мозаїки, із яких найвідоміша — це Богоматір Оранта.

Сьогодні довкола Софіївського собору сформувався цілий комплекс, в який, окрім самої церкви, входять:

  • музей «Будинок митрополита»;
  • виставкові зали Брами Заборовського;
  • виставкові зали ”Хлібня”;
  • виставкові зали Трапезної.

Кожен із цих обʼєктів має свою цікаву історію та незвичайний вигляд. Чого варта лише Брама Заборовського, яка є одним із найвидатніших зразків українського бароко.

Собор “Софія Київська” знаходиться в центрі міста, тому дістатися сюди легко — 10 хв ходьби від станцій метро “Золоті ворота” та “Майдан Незалежності”. Вхідний квиток без доступу до обʼєктів становить 40 грн. Також ви можете придбати квитки до окремих виставок та музеїв. Але найвигідніше купувати єдиний квиток, що дає доступ одразу всюди. Його ціна — 250 грн та 120 для студентів, пенсіонерів та школярів.

Територію можна відвідати щоденно із 10 до 20 години, а Софіївський собор відкритий із 10 до 18 години. Вихідних немає, тому потрапити сюди можна у будь-який зручний для вас день.

Києво-Печерська Лавра

Києво-Печерська Лавра

Навіть якщо ви зовсім не релігійна людина, не відмовляйтесь від ідеї відвідати Києво-Печерську Лавру. Адже саме вона познайомить вас із історією Києва та різними епохами у його житті. Києво-Печерська лавра — це величезний комплекс, офіційна назва якого звучить як Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник. Він включає в себе перш за все сам монастир з прилеглими будівлями.

В це число входить:

  • Верхня лавра (Соборна площа, Успенський собор, Велика дзвіниця);
  • Ближні печери;
  • Далекі печери;
  • Гостинний двір.

Практично усі будівлі є прекрасним зразками українського бароко 18 століття, тому будуть цікавими тим, хто любить історію та архітектуру.

Крім безпосередньо самого монастиря на території заповідника функціонує ще й чимало дуже цікавих музеїв, і далеко не усі вони повʼязані з релігією. У відвідувачів найбільший інтерес зазвичай викликає Скарбниця Національного музею історії України. Саме тут можна побачити рідкісні та дуже цінні експонати, один із яких — це всесвітньо відома унікальна Скіфська пектораль.

Також на території Лаври знаходиться дуже цікавий Музей книги та друкарства України, розташований у приміщенні, де колись працювала лаврська друкарня. Колекція містить чимало цінних артефактів, які ви не побачите більше ніде.

Ще одним дуже цікавим музеєм є Музей мікромініатюр Миколи Сядристого. Тут до вашої уваги унікальні зразки робіт всесвітньо відомого українського майстра мікромініатюри, зокрема, знайома усім підкована блоха.

Києво-Печерська Лавра відкрита для відвідувачів щоденно з 10 до 19 години. Вхідний квиток на територію коштує 60 грн, але якщо ви хочете відвідати ще Велику лаврську дзвіницю та церкву Спаса на Берестові, то його вартість становитиме 100 грн. Також потрібно буде додатково оплачувати вхід у більшість музеїв, проте у будь-якому випадку вартість квитків є демократичною. Добратись до Києво-Печерської Лаври можна маршрутними таксі № 470, 520 або 527.

Київський фунікулер

Київський фунікулер

Це один із символів столиці та його своєрідна візитівка, а ще — пам'ятка архітектури, історії і техніки. Фунікулер прокладений схилом Володимирської гілки і зʼєднує собою Верхнє місто і Поділ — одні із найживописніших районів міста. Він був відкритий ще у 1905 р. та до 1930 р. навіть прирівнювався до традиційного трамвайного маршруту.

Жителі столиці й дотепер користуються фунікулером у якості громадського транспорту, а ось для туристів та гостей міста ця мандрівка більше як розвага. Вона дає можливість помилуватися прекрасною панорамою Києва та побачити його як на долоні. Поїздка триває недовго — всього кілька хвилин, проте залишає після себе незабутні враження. За один день фунікулер обслуговує близько 15 тисяч пасажирів, а ось річний пасажиропотік становить аж 6 млн людей.

Поки фунікулера ще не було, кияни проходили між Нижнім і Верхнім містом дерев'яними сходами, що мали цілих 500 сходинок. Зараз там теж є пішохідний прохід, тож, хто бажає прогулятись тим самим маршрутом, може зробити це й сьогодні.

Добратись до київського фунікулера найпростіше, доїхавши до станції метро "Поштова площа". Звідси до фунікулера потрібно пройти пішки всього 100 м.

Київський фунікулер працює щоденно — у будні з 7 до 22, а у вихідні з 8 ранку до 22 вечора. При цьому інтервали між рейсами становлять приблизно 2-5 хв. Ціна на таку поїздку більш ніж доступна, адже становить всього 8 гривень.

Андріївський Узвіз

Андріївський Узвіз

Якщо ви хочете відчути дух старого Києва, придбати цікаві та самобутні сувеніри, то вам просто необхідно побувати на Андріївському узвозі. Ця вулиця знаходиться в Подільському районі міста і з'єднує собою Поділ та Старий Київ. Назва "узвіз" пов'язана з тим, що вулиця має підйоми та спуски, бо розташована на пагорбах. А от Андріївським узвіз став тому, що саме тут знаходиться Церква Святого Андрія. Ця велична біло-блакитна споруда із золотими банями — головна окраса Андріївського узвозу. Тому, прогулюючись тут, не забудьте завітати до храму. Церква Андрія збудована видатним архітектором Растреллі у стилі бароко. Вона є однією із найвідоміших споруд Києва та включена у спадок ЮНЕСКО. В комплекс церкви входить оглядовий майданчик, перебуваючи на якому, можна помилуватись прекрасними міськими краєвидами.

Окрім Андріївської церкви, на узвозі можна побачити ще багато цікавого. Зокрема, увагу туристів завжди привертає замок Річарда. Ця споруда із вираженими готичними елементами вважається однією із найзагадковіших будівель Києва. По-перше, власники будинку змінювались дуже часто, а дехто з них гинув за загадкових обставин. По-друге, подейкують, що із стін замку час від часу чути дивне виття, і нікому не вдалось з'ясувати його джерело. Навіть сьогодні ця красива будівля стоїть пусткою і їй ніяк не знайдуть застосування.

На узвозі є чимало пам'ятників. Наприклад, тут ви можете зустріти Голохвастова та Проню Прокопівну — героїв п'єси Старицького "За двома зайцями". Також тут є дуже оригінальний пам'ятник носу Гоголя.

Якщо вам цікаво познайомитись з історією та особливостями Андріївського узвозу ближче, то рекомендуємо відвідати музей, присвячений саме йому. Він так і називається — Музей однієї вулиці та знаходиться безпосередньо на Андріївському узвозі.

Потрапити на Андріївський узвіз дуже просто. Більше того, ви можете поєднати відвідини одразу двох відомих туристичних пунктів. Адже дістатися до нього найлегше київським фунікулером. Вам потрібно буде піднятись вгору та по вулиці Володимирській або Трьохсвятительській дійти до місця призначення. Вхід на Андріївський узвіз вільний, але якщо ви бажаєте завітати у Музей цієї вулиці, то за квиток доведеться заплатити 100 грн. Працює музей щодня, крім понеділка, години роботи — з 12 до 18.

Пейзажна алея

Пейзажна алея

Серед жителів міста вона відома під скороченою назвою "Пейзажна". Це одна із найбільш мальовничих відпочинкових зон столиці. Розташовується вона в дуже цікавій та оригінальній локації — на місці зритих раніше валів Верхнього міста над урочищем Гончарі. Пейзажна алея була створена ще у 1982 р. в рамках святкування 1500 років з дня заснування Києва. З того часу вона стає тільки більш цікавою та різноманітною. Тут сподобається як дорослим, так і дітям. Малюки точно будуть у захваті від оригінальних скульптур різноманітних казкових істот та героїв. Зокрема, візитною карткою Пейзажки можна назвати гігантську кішку-стоніжку, виконану у мозаїчній техніці. Також алея запам'ятовується незвичайними лавочками. Одна із них накрита пледом, іншу тримають руки, що ростуть із землі, а ще інші мають вигляд кролика, кавуна, хмари та ворони.

На Пейзажній алеї вистачає й інших, уже більш серйозних скульптур, які створили сучасні українські митці. Зокрема, саме тут ви можете помилуватись відомою скульптурою “Людина дощу”, автором якої є художник із світовим іменем Назар Білик. Загалом, Пейзажна алея — це чудове місце для відпочинку всією сім'єю. Тут не тільки є на що подивитись, але й чудова природа та краєвиди, які знайомлять з Києвом та дозволяють відпочити і тілом, і душею.

Пейзажна алея розташована на перехресті вулиць Володимирської та Великої Житомирської. Добиратись сюди найзручніше на метро, виходячи на станції "Золоті Ворота". Алея відкрита щодня з 7 ранку і аж до 22 години. Вхід вільний.

Підпишіться на нашу розсилку

Підпишіться на нашу розсилку

Повернися живим